U trendu Pečeno pile s krumpirom Tjedni jelovnik Ne koštaju puno: 7 zaboravljenih, ali jako finih jela za svaki dan ovoga tjedna koja smo jeli u 80-ima Orebić - 1 Baza iz snova Gradić na Pelješcu s fasadama boje sunca što diše ritmom prošlih vremena Apartman Sto ljudi... Najgori gosti na koje se tuže domaći iznajmljivači: "Dva tjedna nisu izlazili iz apartmana, ne znam što su radili"

Ime mu potječe od naziva za daleku zemlju, ili nešto što se nalazi na rubu. No, ruski grad Perm ipak nije tako daleko – barem ne toliko da ga ne biste posjetili.

Smješten je na brdovitim obalama rijeke Kame, a u blizini se nalaze još dvije velike rijeke. Nekad je bio važan industrijski grad, a danas i kulturna i znanstvena prijestolnica regije. Nekad je nosio naziv i Molotov – prema istom onom ruskom političaru po kojem je ime dobio i slavni Molotovljev koktel.

Iz doba njegove industrijske moći potječe jedan neobičan detalj. Naime, stanovnici Perma zovu se Permyak, a "slanouhi Permyak" je nadimak koji nose. Da, dobro piše: stanovnici Perma poznati su po slanim ušima.

Sve je počelo s proizvodnjom soli u ovom dijelu Rusije, koja je bila glavni izvor zarade za domaće stanovnike. Velik dio njih radio je u rudnicima soli i svakodnevno nosio teške vreće soli od 60 do čak 80 kilograma.

Prema urbanoj legendi, radnici koji su nosili vreće soli ponekad bi zakačili vrećice soli iza uha i nosili ih na ramenu. Njihove uši bi s vremenom reagirale na sol, tj. "nabujale" i pocrvenile.

U Permu je stoga 2006. godine postavljena neobična skulptura koja se sastoji od dva dijela. Prvi čini skulptura fotografa koji promatra drugi dio, a taj je okrugli okvir s ušima. Kroz njega prolaznik može gurnuti svoju glavu i napraviti zgodnu fotografiju sebe sa "slanim ušima".

Nekoliko godina kasnije, spomenik je proglašen za "najčudniji spomenik u Rusiji" – no, to ćemo ostaviti publici na prosudbu…