O Nessie, ili čudovištu iz jezera Loch Ness na sjeveru Škotske, nedaleko od grada Inverness pričalo se od davnih dana, ali tek je na današnji dan, 12. studenog 1933. godine, snimljena prva fotografija mističnog stvorenja. Snimio ju je Hugh Gray u blizini Foyersa, sela na istočnoj obali jezera. Gray je šetao svog psa kada je navodno vidio čudovište i uspio ga fotografirati.
Pretpostavlja se da je na slici zapravo njegov pas koji nosi štap, a nagađalo se i o tome kako bi se moglo raditi o vidri ili labudu. Nove fotografije Nessie i dalje izranjaju, a najpoznatija je pak objavljena u Daily Mailu 21. travnja 1934. godine. Fotografiju koja prikazuje glavu i vrat stvorenja navodno je snimio Robert Kenneth Wilson, liječnik iz Londona. Wilson je želio ostati anoniman, pa je snimka potpisana kao "fotografija kirurga".
Prema pisanim dokumentima Nessie je prvi put izronila iz jezera i pokazala se ljudima 565. godine, ali tek su u 19. stoljeću prolaznici počeli pričati o neobičnom stvoru. Legenda o čudovištu iz Loch Nessa dobila je značajnu pozornost kada je The Inverness Courier objavio članak 1933. godine.
Kviz općeg znanja: 15 pitanja o svemu i svačemu na koja će teško uspješno odgovoriti baš svi +5
Te je godine Aldie Mackay sa suprugom u vožnji ugledala veliko stvorenje koje je plivalo u jezeru. Novinarima su ispričali kako je čudovište bio golemo, veličine kita. Uranjalo je i izranjalo, stvarajući velike valove, poput onih koje bi napravio parobrod. Tri mjeseca kasnije George Spicer i njegova supruga tvrdili su kako je veliko stvorenje s dugim, valovitim i uskim vratom prelazilo cestu prije nego što je nestalo u jezeru.
Nakon što je Courier objavio njihovu priču, i brojni drugi čitatelji počeli su slati iskustva. Tada je i nastao naziv "čudovište iz Loch Nessa". Prije 11 godina znanstvenici s Columbia Universityja objavili su kako je Spicerovo viđenje bilo lažno te tvrde da je opisano čudovište nalikovalo dugovratom dinosauru koji se pojavio u filmu King Kong (1933.), iznimno popularnom u to vrijeme. Zaključili su da je taj fiktivni lik, koji je živio u jezeru, oblikovao mit o čudovištu iz Loch Nessa.
Mjesto u SAD-u u kojem su zabranjeni mobiteli, Wi-Fi i mikrovalne pećnice +0