• Hrana i piće
  • Putovanja
  • Aktualno
  • Zanimljivosti
  • Škola kuhanja
  • Želim više
  • Preporuke
Upravljaj obavijestima

Prati nas

  • Impressum
  • Uvjeti korištenja
  • Zaštita privatnosti
  • Politika o kolačićima
close image
  • Dnevnik.hr
  • Vijesti
  • Sport
  • Showbizz
  • Lifestyle
  • Zdravlje
  • Biznis
  • Zabava
  • Tv
Hrana i piće #Food Bloggers Challenge 2024

Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji

Punkuferov Food Bloggers' Challenge nastavlja se i ove godine, kada će u studenom tri blogerice iz regije svaki tjedan kuhati kreativna jela s ovih prostora na koja će ih izazvati majstor regionalne kuhinje, chef Christian Misirača, a na kraju će samo jedna odnijeti vrijednu nagradu.
Punkufer avatar placeholder
Nova Studio 7.11.2024 07:36 komentari
viber Created with Sketch.

Galerija Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 24 20 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 22 20 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 21 20 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 20 20

U trendu Mussolinijeva vila na Rodosu - 4 Mussolinijeva vila Na Rodosu: Mjesto na koje se veliki diktator htio povući u penziju, ali povijest je imala druge planove Kolač od čokolade bez brašna Bez kompliciranja Imate jaja i čokoladu? Napravite sočni kolač bez brašna od samo 3 sastojka Brzi kolač s jagodama Sočan i sladak Iskoristite sezonu: Ovaj brzi kolač s jagodama obožavat će i djeca i odrasli

Nakon prošlogodišnjeg Food Bloggers' Challengea inspiriranog kuhinjom Italije, ove godine odlučili smo se za kuhinju ovih prostora, na jela koja mirišu na djetinjstvo, na kojima smo odrasli, na jelima naših baka i mama, ali i naših susjeda. Na istim jelima odrastao je i chef Christian Misirača, poznato lice s malih ekrana, veteran hrvatske gastronomske scene koji je kuhao u nizu poznatih zagrebačkih restorana, pomogao je i s uhodavanjem popularne gostionice Ficlek, u koju Zagrepčanci idu kada žele pojesti domaću klopu.

U profesionalnim je kuhinjama više od trideset godina i iako fokusiran na kontinentalnu kuhinju, chef Misirača kuhao je i u kuhinji Nautic cluba Pojoda, gdje je pokazao kako mu od ruke leže i domaći morski specijaliteti. Makar obožava sve kuhinje svijeta, najdraža mu je tradicionalna, domaća, ona koja budi emociju i puna je okusa. I zato je savršen izbor za chefa mentora regionalne kuhinje i odlučujućeg člana žirija koji će jednoj od blogerica s ovih prostora dodijeliti titulu najboljeg food bloggera regionalne kuhinje.

Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 19 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 19 (Foto: Karlo Klasić/Nova Studio)

Nama je kuhao dva jela koja ga podsjećaju na dom i djetinjstvo, jela koja mu je kuhala baka i koja rado sprema i svojoj djeci. Samoborski kotleti s restanim krumpirom na domaćoj svinjskoj masti i pohani svinjski šnicli, ali spremljeni u Tognana fritezi na vrući zrak umjesto u dubokom ulju kao zdrava protuteža slasnom i masnom restanom krumpiru uz nezaobilazan matovilac s umakom od jogurta.

"Naša tradicionalna kuhinja naizgled je jednostavna i sa svega nekoliko sastojaka, no u toj jednostavnosti skrivaju se mnoge zamke koje vam na kraju mogu pokvariti jelo", rekao je chef Misirača i pokazao nam neke cake s kojima nećemo pogriješiti. 

Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 7 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 7 (Foto: Karlo Klasić/Nova Studio)

3 izazova u 3 tjedna: Najslasnija jela u regiji

Kojim se trikovima služe blogerice kako bi pripremile tradicionalna jela na svoj način, pokazat će nam u sljedeća tri tjedna izvršavajući izazove koje će pred njih postavljati chef Christian Misirača.

Kao prvi izazov i one će kuhati jelo iz "svog dvorišta", ono koje su im kuhali baka, mama, tata, koje ih podsjeća na dom. Za to će imati, za razliku od svojih baka, pomoć moderne kuhinjske aparature, za što se pobrinula Tognana. Njihove friteze na vrući zrak, kuhinjski roboti, sjeckalice, štapni mikseri, vage, neprianjajuće tave i lonci te posuđe u četiri moderne boje pomoći će im da tradicionalne recepte naprave brže, sa suvremenijim tehnikama i prezentacijom, a istim onim poznatim okusima.

Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 21 Food Bloggers' Challenge: Chef Misirača izaziva 3 blogerice da naprave najbolja jela u regiji - 21 (Foto: Karlo Klasić/Nova Studio)

Tognanini kuhinjski aparati i posuđe pratit će ih do kraja. U drugom izazovu kuhat će jelo koje najbolje opisuje njihov kraj, ono što prvo padne ljudima i njima na pamet kada spomenu Srbiju/Hrvatsku/Sloveniju. Kao treći izazov blogerice će trebati skuhati jelo svoga susjeda, ono što najviše vole jesti ili žele isprobati napraviti, a nije njihovo nacionalno jelo. Na njima je da izaberu susjednu državu čije je jelo njima najdraže i rado ga spremaju kod kuće.

U jednom tjednu svaki dan ćete moći vidjeti videorecept, odnosno reel druge food blogerice na njihovim stranicama, ali i na IG profilu Punkufera.

Upoznajte blogerice!

Svaka sa svojim stilom kuhanja i osjećanja hrane, pokazat će nam tko vlada receptima iz regije i tko će
se okruniti titulom vladarice regionalne kuhinje.

Sandra Pecić, srpska blogerica koja stoji iza profila @kototamo, svoje pratitelje uveseljava pričama koje ponekad nemaju veze s kuhanjem i tada ih dobro nasmije, kao i oni nju. Od njih je i pokupila puno kulinarskih caka. Mnoga jela ne zna skuhati i to je ne opterećuje, a misli da se ljudima koji je prate sviđa što im ne laže. Sve je više kuhinja vraća u djetinjstvo i neke pomalo zaboravljene kuhinjske jednostavnosti.

Sandra Pecić Sandra Pecić (Foto: Sandra Pecić)

U kuhinju se najradije vraća zamijesiti neko tijesto jer ono, kaže Sandra, ima magičnu moć. Jastuk pecivo njezin je omiljeni recept toga tipa i radi se u tavi. Ružmarin, med, maslinovo ulje i krupna morska sol nestvarno su dobra kombinacija.

Za razliku od Sandre, u receptima slovenske blogerice Ane Marije Mihelič nećemo susresti gluten. Na svom profilu @vitfit_byana donosi brze i jednostavne uravnotežene recepte bez glutena i laktoze, koji su zasitni i ništa manje ukusni od tradicionalnih ili viralnih recepata iz kojih vuče inspiraciju.

Ana Marija Mihelič Ana Marija Mihelič (Foto: Ana Marija Mihelič Udachin)

S dijeljenjem takvih recepata počela je nakon što se našla u teškoj zdravstvenoj situaciji i problemima sa štitnjačom i crijevima, pa je odlučila pomoći svima koji imaju problema s hormonima, inzulinskom rezistencijom, brain foggom, autoimunim bolestima ili se osjećaju bez energije i konstantno traže nešto slatko. Njezina jedina motivacija u stvaranju sadržaja jest da ljudima pokaže koliko jednostavna i ukusna može biti uravnotežena prehrana i koliko to može utjecati na to kako se osjećamo.

Da hrana može utjecati na to kako se osjećamo, zna i naša blogerica Kristina Štriga, poznatija po svom IG profilu @cellulite_factory, koja je inače podrijetlom iz Križevaca, no živi u Zagrebu. Dok kuha, pjeva i voli sve imati pod kontrolom, osim kada sve ostavi za sobom i putuje diljem svijeta.

Kristina Štriga Kristina Štriga (Foto: Kristina Štriga)

Putovati voli i kuhačom, što se vidi i na njezinu profilu, gdje se nerijetko mogu naći jela inspirirana svjetskom kuhinjom, no uvijek se voli vratiti kući i uhvatiti se dobro znanih recepata koji mirišu na dom. Od domaće kuhinje voli najviše zagorske štrukle i salenjake, koji je podsjećaju na baku, s kojom ih je uvijek kao mala radila.

Koliko će naše food-blogerice iz regije prenijeti bit kuhinje ovih prostora, a pritom biti inovativni i kreativni, ocjenama od 1 do 5 ocijenit će ih stručni žiri na čelu sa chefom Christianom Misiračom koji će bodovati njihovo kulinarsko umijeće, ideju i kreativnost. Kao predstavnica redakcije punkufer.hr, estetiku jela ocjenjivat će Maja Nikolorić, voditeljica native odjela Nove TV Nova Studio i kreativni producent većinom za projekte povezane s hranom, koja pritom kuha i stilizira hranu za punkufer.hr. Koliko će natjecateljice dobro iskoristiti pomoć danih kuhinjskih aparata i posuđa, ocijenit će Martina Karić, predstavnica Tognane.

Svaki tjedan u studenom na našem portalu moći ćete pročitati rezime tjedna s komentarom žirija i ocjenama za tjedni zadatak, a na kraju natjecanja proglasit ćemo pobjednicu našega drugog Food Bloggers' Challengea koja će osvojiti 2000 eura.

Drage naše food-blogerice, chef Misirača skuhao vam je jelo "iz svoga dvorišta", a sada je red na vama!

Nova StudioSadržaj je napravljen u produkciji Nova Studija, native tima Nove TV, u suradnji s partnerom Tognana po najvišim profesionalnim standardima.

 

 

  • #Food Bloggers Challenge 2024
  • #regionalna kuhinja
  • #tognana
  • #Christian Misirača
  • # kristina štriga
  • #Ana Marija Mihelič
  • #Sandra Pecić
viber Created with Sketch.
!Komentari su onemogućeni za ovaj članak.
inspirativno najčitanije najkomentiranije
Vilinski kraj: Jedno od najčudnijih mjesta u Škotskoj skriva se na otoku Skye
Bajka!
Vilinski kraj: Jedno od najčudnijih mjesta u Škotskoj skriva se na otoku Skye
Grad Cezara u Patagoniji: Lutajući grad koji će pronaći samo onaj koji ga i ne traži
Cezara u Patagoniji
Lutajući grad koji će pronaći samo onaj koji ga i ne traži
Čuješ li, Don Quijote? Nekadašnja vjetrenjača s koje se vide kilometri plavetnila
Cijena - sitnica
Čuješ li, Don Quijote? Nekadašnja vjetrenjača s koje se vide kilometri plavetnila
Novi Tennessee Performing Art Center, Nashville
Multifunkcionalni prostor
Nova zgrada u glavnom gradu američke country glazbe izgledat će poput divovskih kazališnih zastora
Turisti ga ili obožavaju - ili ne mogu podnijeti: Azijsko jelo za koje je potrebna doza hrabrosti
Khao khluk kapi
Turisti ga ili obožavaju - ili ne mogu podnijeti: Azijsko jelo za koje je potrebna doza hrabrosti
Kako napraviti savršeni umak od mljevenog mesa: Trikovi za još više okusa
Fino i kremasto
Kako napraviti savršeni umak od mljevenog mesa: Trikovi za još više okusa
Na Rodosu: Mjesto na koje se veliki diktator htio povući u penziju, ali povijest je imala druge planove
Mussolinijeva vila
Na Rodosu: Mjesto na koje se veliki diktator htio povući u penziju, ali povijest je imala druge planove
Imate jaja i čokoladu? Napravite sočni kolač bez brašna od samo 3 sastojka
Bez kompliciranja
Imate jaja i čokoladu? Napravite sočni kolač bez brašna od samo 3 sastojka
Iskoristite sezonu: Ovaj brzi kolač s jagodama obožavat će i djeca i odrasli
Sočan i sladak
Iskoristite sezonu: Ovaj brzi kolač s jagodama obožavat će i djeca i odrasli
Kviz općeg znanja: Možete li odgovoriti točno na sve – bez varanja i nagađanja?
15 pitanja
Kviz općeg znanja: Možete li odgovoriti točno na sve – bez varanja i nagađanja?
Piletina s parmezanom: Recept za brzi ručak iz pećnice koji uvijek uspijeva
Sočno, a hrskavo
Piletina s parmezanom: Recept za brzi ručak iz pećnice koji uvijek uspijeva
Lijepa, ali ubojita: Špilja u kojoj nitko ne smije ostati dulje od 15 minuta
Krhka ljepotica
Lijepa, ali ubojita: Špilja u kojoj nitko ne smije ostati dulje od 15 minuta
Samoborski restoran u zelenilu koji lokalne okuse podiže na novu razinu
3
Cantilly Garden
Samoborski restoran u zelenilu koji lokalne okuse podiže na novu razinu

Nastavi čitati

Ne propustite ni ovo
vijesti
Procijenili da nije životno ugrožen i pustili ga: "Govorio je da mu nije dobro i tražio vode"
Pokrenuta i istraga
Prijatelj muškarca koji je preminuo nakon Hitne: "Počeo je povraćati, mi smo se okrenuli, oči su mu se već izvrnule"
CBS: Napadač iz Washingtona priznao da su mu mete američki dužnosnici
PUCNJAVA NA VEČERI
FOTO Objavljeno tko je napadač na svečanoj večeri u Washingtonu: Otkrio je tko su mu bile mete
Vremenska prognoza: Stižu bura i kiša, ali onda razvedravanje
Vremenska prognoza
Sunce će zamijeniti kišni oblaci, ali neće ni oni dugo trajati: Meteorolog donosi detalje
show
Ida Prester pokazala prve obrise dnevnog boravka u kući koju uređuje u Zagrebu
''Korak bliže useljenju''
Dnevni boravak Ide Prester dobio prve obrise prostora iz snova, pohvalila se ključnim detaljem
Šime Elez upoznao je Maju Šuput s bliskim prijateljem
posebna večer
Šime upoznao Maju s važnom osobom u svom životu, osvanula je i fotka s druženja
Lidija Bačić na Instagramu objavila fotografiju u bikiniju
''Samo je jedna Lille''
Lidija Bačić u bikiniju leopard uzorka uzburkala internet: ''Kao Bond djevojka''
zdravlje
Koliko dugo biste trebali moći izdržati plank? Evo kako stojite u usporedbi prema dobi
Okvirne smjernice
Koliko dugo biste trebali moći izdržati plank? Evo kako stojite u usporedbi prema dobi
Znanstvenici tvrde da ova namirnica može pomoći u očuvanju mišićne snage nakon 65-e!
Istraživanje na 108 osoba
Znanstvenici tvrde da ova namirnica može pomoći u očuvanju mišićne snage nakon 65-e!
Zašto većina ljudi vrati kilograme? Problem nije u dijeti, nego u identitetu
Piše nutricionistica
Zašto većina ljudi vrati kilograme? Problem nije u dijeti, nego u identitetu
zabava
Turisti u Hrvatskoj htjeli upitati policajca za upute, a kad ono… Ovo još niste vidjeli
Urnebesno
Turisti u Hrvatskoj htjeli upitati policajca za upute, a kad ono… Ovo još niste vidjeli
Ako je uočite, već je prekasno: Ni žena je nije vidjela na vrijeme pa se prestravila
Dobro pogledajte
Ako je uočite, već je prekasno: Ni žena je nije vidjela na vrijeme pa se prestravila
Obračun iz Zagreba podijelio gledatelje, na čijoj ste vi strani?
Jao…
Obračun iz Zagreba podijelio gledatelje, na čijoj ste vi strani?
tech
Revolucionarna metoda umjetne oplodnje spasila osmero djece od nasljednih bolesti
Zabranjena u SAD-u, no...
Revolucionarna metoda umjetne oplodnje spasila osmero djece od nasljednih bolesti
sport
Mourinho poslao poruku Daliću! "Ne želim mu se miješati u posao, ali.."
odjeknulo!
Jose Mourinho poslao jaku poruku Daliću! "Ne želim mu se miješati u posao, ali.."
Cristian Chivu o Petru Sučiću: "Imao je trostruki prijelom ruke"
Mjesecima skrivali
Trener Intera šokirao izjavom o Petru Sučiću: "Iz straha smo to držali u tajnosti"
Gotovo je! Real Madrid dogovorio veliko pojačanje, stiže Nico Paz
odluka je pala
Gotovo je! Real Madrid dogovorio prvo veliko pojačanje
tv
Kumovi: Pripremite se za nove zaplete u omiljenoj seriji "Kumovi"
KUMOVI
Pripremite se za nove zaplete u omiljenoj seriji "Kumovi"
Arhitekti i projekti: Kako ulaz u kuću postaje doživljaj? Dizajnerica interijera otkriva gdje je granica između estetike i funkcije!
ARHITEKTI I PROJEKTI
Kako ulaz u kuću postaje doživljaj? Dizajnerica interijera otkriva gdje je granica između estetike i funkcije!
Survivor: Teške riječi u Survivoru! Marina šokirala svojom izjavom!
ZANIMLJIVO!
Teške riječi u Survivoru! Marina šokirala svojom izjavom!
putovanja
Na Rodosu: Mjesto na koje se veliki diktator htio povući u penziju, ali povijest je imala druge planove
Mussolinijeva vila
Na Rodosu: Mjesto na koje se veliki diktator htio povući u penziju, ali povijest je imala druge planove
Imate jaja i čokoladu? Napravite sočni kolač bez brašna od samo 3 sastojka
Bez kompliciranja
Imate jaja i čokoladu? Napravite sočni kolač bez brašna od samo 3 sastojka
Zagorske gore: Što vidjeti u najmlađem hrvatskom parku prirode
Biciklom ili u gojzericama
Zagorske gore: Što vidjeti u najmlađem hrvatskom parku prirode
novac
U Indiji vozači napuštaju klasične automobile, Tesla i BYD čekali priliku, ali kupci biraju neočekivanu alternativu
Nikako se probiti
U Indiji vozači napuštaju klasične automobile, Tesla i BYD čekali priliku, ali kupci biraju neočekivanu alternativu
Dvorac u Zagorju na aukciji. Početna cijena 1,46 milijuna eura
Povoljno
Dvorac u Zagorju na aukciji. Početna cijena 1,46 milijuna eura
Prodaja i proizvodnja bicikala padaju, dok vožnja navodno raste – što se zapravo događa?
Paradoksalno
Prodaja i proizvodnja bicikala padaju, dok vožnja navodno raste – što se zapravo događa?
lifestyle
Isprobali smo ritual s magnezijem nakon dugog dana: Mali korak koji bismo vam preporučili svaki dan i svaku večer
Pokrovitelj Afrodita
Isprobali smo ritual s magnezijem nakon dugog dana: Mali korak koji bismo vam preporučili svaki dan i svaku večer
Zagreb špica: Street style lekcija dame iz Zagreba
APSOLUTNO FANTASTIČNA!
E to se zove stil, ova dama iz Zagreba svima nam je očitala modnu lekciju
Slavne žene otkrile svoju najgoru frizuru
LOŠA ODLUKA?
"Vikala sam na frizerku": Slavne dame prisjetile su se svojih najgorih frizura
sve
Isprobali smo ritual s magnezijem nakon dugog dana: Mali korak koji bismo vam preporučili svaki dan i svaku večer
Pokrovitelj Afrodita
Isprobali smo ritual s magnezijem nakon dugog dana: Mali korak koji bismo vam preporučili svaki dan i svaku večer
Mourinho poslao poruku Daliću! "Ne želim mu se miješati u posao, ali.."
odjeknulo!
Jose Mourinho poslao jaku poruku Daliću! "Ne želim mu se miješati u posao, ali.."
Zagreb špica: Street style lekcija dame iz Zagreba
APSOLUTNO FANTASTIČNA!
E to se zove stil, ova dama iz Zagreba svima nam je očitala modnu lekciju
Salenjaci Kristine Štrige
Pokrovitelj Tognana

Jeste li i vi odrasli na ovome? Recept iz djetinjstva s naših prostora koji je ovaj tjedan odnio pobjedu

U prvom tjednu našeg Food bloggers' challengea regionalne kuhinje blogerice su imale zadatak skuhati jelo ''iz svog dvorišta'', ono koje ih podsjeća na djetinjstvo, a čije jelo je najviše oduševilo naš žiri, saznajte u nastavku članka. NASTAVI ČITATI

Vezani sadržaj

 
Upravljaj obavijestima
© Punkufer
  • Impressum
  • Marketing
  • Uvjeti korištenja
  • Zaštita privatnosti
  • Politika o kolačićima

404image

close